Творче тренування для тих, хто хоче сколихнути сучасну українську літературу своїми творами. СуХаРі діляться вправами та настановами з тренінгу creative writing від української письменниці Слави Світової.


«Хочу написати щось класне, але не знаю з чого почати», — багато починаючих авторів з цим стикаються. Для подолання проблеми на допомогу ідуть вправи зі словесної майстерності. Такі завдання  корисні не тільки майбутнім письменникам, а й будь-якій людині, яка хоче розвиватися творчо.

 

Напишіть дурницю

У слові «W.R.I.T.E» (писати) зашифрована послідовність написання твору:

«W» — what — означає, про що саме ви хочете писати;

«R» — reflect — фокусування на своєму тексті;

«I» – investigate – дослідження ідеї твору;

«T» — time — час, який треба виділяти на записування думок;

«E» — exit — перечитування написаного.

Слава Світова на тренінгу креативного письма у Харкові

Якщо у голові немає конкретних ідей — не біда. Треба просто почати заповнювати білий лист закарлючками свого почерку. «До письма треба ставитись легко, як до гри», — каже Слава.  

Щоб не відкладати написання власного твору, виконайте таку вправу: напишіть дурницю в одне речення.

 

Уявіть, що ви письменник

Не потрібно чекати дозволу бути письменником. Отримайте дозвіл у себе. Прокинувшись зранку, скажіть собі, що ви письменник, в незалежності від того, написали ви книжку чи ні.

Тепер завдання. Спробуйте уявити, що ви письменник(ця) і написали книгу, яка ось-ось вийде у світ. Залишилось лише додати фотографію і написати коротку біографічну довідку. Напишіть 5-10 речень про себе від третьої особи.

 

Напишіть спогад

Написання спогадів виводить автора зі стану творчого ступору. Якщо ви роками хочете створити щось геніальне, а нічого не виходить, треба відволіктися на щось більш просте. Коли ви записуєте спогади, у вас з’являються результати. Нехай простенькі, не особливо витончені, але це також творчий розвиток.

«Я пам’ятаю…». Почніть з цих слів і занотуйте будь-який ваш спогад.  

 

Придумайте головного героя

Герой повинен мати свою мету. Краще за всього він розкривається через діалоги та дії. Не обов’язково писати, що людина  була охайною. Достатньо в деталях описати, як вона вирівнювала рушники та витирала усі пилинки.

Вигадайте яскравого та харизматичного героя. Вік, стать, статус — не мають значення. Опишіть його риси характеру, зовнішність та звички. Покажіть персонажа у 10–20 реченнях.

 

Розкажіть підслухану історію

Постійно вигадувати сюжети — неможливо, але їх можна поцупити з довкілля. Тому варто завжди мати з собою записник чи мобільний додаток для записів.

Пограйтеся у шпигуна. Непомітно підсядьте до когось у людяному місці, дістаньте записник і дослухайтеся. Занотуйте випадковий діалог, фразу чи подію. Все це може знадобитися вам для майбутнього твору.

 

Направду страх, невпевненість у собі та лінощі можуть поставити хрест на письменницькій кар’єрі. Пишіть просто, будьте трохи божевільними, експериментуйте, спостерігайте за життям і створюйте історії, яким хочеться вірити.

 

Сподобались вправи? Поділіться вашими письменницькими експериментами у соціальних мережах і тегніть СуХаРі. Ми залюбки дамо фідбек, бо це не перший наш тренінг з написання текстів та творів.

Авторка: Анастасія Дмитренко

А ти проходив курси письменницької майстерності чи копірайтингу. Тоді залиш про нього відгук на СуХаРях. Напиши, чи були там янгольські умови або диявольські ціни? Твоя оцінка даватиме рейтинг курсу. А їм’я та контакти можна не розкривати публічно.

 

Радимо почитати:

Формула конспекта мечты

Здоровый образ текста: советы копирайтеру от сценариста

Скорочтение. Интересные факты в инфографике

 

1