Мови, ІТ, бухгалтерія і здоров’я — харків’яни вчать інших, використовуючи сучасні методи навчання.

That school

Проект викладачки німецької та ІТшника Вікторії та Власа Лісних, з яким можна вивчити з нуля або підтягнути німецьку, англійську, польську чи іспанську. Наразі сайт надає безкоштовний доступ до сімох курсів. Серед них є спеціалізовані – англійська для юристів та ІТшників. Також можна наслухатися пісень, авжеж, з метою вивчення іспанської або англійської. Або повчитуватися у Вікіпедію, з нею пов’язаний курс польської та німецької.

Ініціатори That school також заохочують інших авторів створити курс або підтримати їхню ідею, зробивши добровільний внесок на розвиток проекту.

 

Онлайн-трансляції vs відеокурс

 

В ІТ-школах Харкова з онлайн-освітою також почали «танцювати» не так давно. Наприклад, Go IT називають свої курси blended, тобто змішаними або гібридними. Під blended вони мають на увазі, що на лекції можна не ходити, а дивитися їх в онлайні. До того ж матеріали для студентів доступні у кабінеті на сайті курсів.

Трансляцію лекцій також пропонують 3D Max, де вчать архітекторів та дизайнерів. Хоча у світовому досвіді моделей проведення змішаного навчання досить багато, головне, що вони дають збільшення часу на практику, під час якої студенти спілкуються з викладачами.

Натомість навчання тільки в онлайні вже відкатали на курсах програмування на Python&Django у школі ItBursa. Студенти отримують щотижня нову порцію відеолекцій Олексія Радченка, а виконання «домашки» у своєму кабінеті «терпить» тільки до дедлайна. Студенти звертаються до лектора у чатах та на регулярних вебінарах. У такому форматі курс проходить в шостий раз.  

Зараз ми готові ділитися своїм досвідом і навіть плануємо запустити курси з побудови дистанційного навчання для викладачів», – розповідає директорка ItBursa Дар’я Андрєєва.

 

«Фактор Академия»

Значна добірка професійних онлайн-курсів, котрі зробили запрошені експерти з різних галузей, серед яких також багато харків’ян. Проектом опікуються у навчальному центрі групи компаній «Фактор». На сайті близько двадцяти курсів за п’ятьма напрямами: програмування, бізнес, бухгалтерія, маркетинг, психологія. 

Платформа містить декілька безкоштовних курсів та записи вебінарів з вільним доступом. Вартість інших курсів – від 300 грн  до 8000 грн, причому до всіх курсів є три абонементи: можна придбати тільки доступ до роликів або заплатити за можливість почитати додаткові матеріали, скласти тести з перевірки знань або проконсультуватися з викладачем.  

У проект можна надіслати пропозицію власного курсу, причому зйомку та промоцію обіцяє забезпечити «Фактор Академія».

 

Дистанційні курси ВИШів

Пройти курс від викладачів ХПІ або ХНУ також може будь-хто. На сторінках відділів дистанційного навчання можна знайти лекції для студентів чи викладачів. Наприклад, курс «Моє здоров’я» на сайті ХНУ ім. В. Н. Каразіна досить просто відшукати , а для реєстрації потрібно відповісти на питання короткої анкети. 

Курс «Моє здоров’я»

Відкритий для усіх курс у них поки тільки цей. У ньому можна скласти тест та дослідити якість сну, дізнатися про власні сезонні ритми та визначити індекс безсоння.

А ось ХПІ відкрив доступ до щонайменше 30 курсів. Охочі навіть можуть записатися на курс «Основи психоаналізу» або пройти підготовку до вступу на спеціальність.

Пошук репетитора з ІТ

І наостанок розкажемо про проект Tich.io, що робить непотрібною проміжну ланку між ІТ-викладачем та бажаючими повчитися. Працівники харківських ІТ-компаній придумали своєрідну базу репетиторів або, як їх називають у професійній спільноті, менторів. Будь-хто може зробити «запит» про те, які уроки цікавлять. Для бажаючих стати тренером необхідно заповнити анкету про себе й написати, чому і за яку ціну ви готові навчати. Безумовний плюс сайту у тому, що можна обрати конкретного фахівця, а не школу, де часто не презентують своїх викладачів поіменно. Зараз на Tich.io майже два десятка таких оголошень від ІТ-вчителів.

«Ідея сайту з’явилася після чергового поста на DOU про пошук ментора. Почали працювати над проектом і відкрили його на початку січня. Наша команда дуже хоче розвивати онлайн-освіту та зробити її якіснішою», – розповів автор та співзасновник проекту Платон Корж.

Поки що на сайті фахівці з різних компаній готові читати цілі курси або давати окремі уроки з кібербезпеки, Mobile Design, HTML, QA, Android, веб-дизайну тощо.

Розкажи, що ти думаєш про ці проекти, а також ділись іншими проектами у коментарях!

Світлана Охович

 

Рекомендуем почитать:

Четыре распространенные ошибки при создании онлайн-курса

Безбар’єрність в онлайн-освіті: як зробити курси доступними для людей з інвалідністю?

#что_то_новенькое: как я прошла мой первый видеокурс

 

 

1