Сьогодні відзначається день музейних селфі. Це неофіційне свято, а скоріше міжнародний флешмоб, мета якого – «легалізувати» фотографії коханих себе на фоні мистецьких об’єктів.

Такі фанові дати – привід сходити до музеїв і дізнатися щось нове. А потім отримати більше лайків до «самчиків» з хештегами #MuseumSelfie від користувачів з усього світу.

СуХаРі пройшлися двома музеями, щоб наклацати селфі та дізнатися, як музеї ставляться до інтернет-флешмобів і що цікавого можуть показати та розказати. Ми були приємно вражені, бо в музеях нам розказали те, про що навряд напишуть в улюблених пабліках. І це було непогано та навіть цікаво. Реально, без жартів.

 

Музей сексуальних культур: фалос зі штучним листям та екскурсія про секс у різних країнах

У Музеї сексуальних культур світу про флешмоб не знали, а фотографуватися дозволили тільки у визначених місцях. Це єдиний музей в Україні, присвячений сексуальним стосункам. Виглядає все по-олдскульному, вісім залів з відвертими картинками та скульптурами оголених людей і статевих органів. Кожна зала присвячена своїй темі: секс у Давній Індії та Камасутра, сексуальна культура Японія, девіації, сучасні дослідження та інше.

Фото зі скульптурою у залі сексуальної культури Давньої Індії

Один з найголовніших експонатів — статуя бога родючості Пріапа з великим пенісом, який пропонують потерти та загадати бажання. Ще є атракціон для влучних: підвішена на мотузку жінка, яку потрібно опустити точно на статевий орган чоловіка, що стирчить під нею. Перевірити себе на прицільність дозволяють всім охочим, окрім шкільних груп.

Журналістка СуХаРів готується запостити шедевральне селфі

Багато «диких» цікавинок дізналися від екскурсовода. Наприклад, у якомусь африканському племені усі дівчата повинні зайнятися першим сексом з шаманом. Так він відганяє від них злих духів, інакше дівчину не візьмуть заміж. А у середньовічній Європі усіх жінок, що важили менше 50 кілограм, вважали за відьом. Бо хтось «підрахував», що саме така вантажність мітли.

Моціон з екскурсоводом буде коштувати 50 гривень з людини.

 

Художній музей: перлини і майбутні аудіогіди

Взагалі, музейні простори мають неабиякий потенціал. Де ще можна за невеликі гроші полазити теплими залами і подивитись на експонати, над якими люди працювали  місяцями або роками.

Плюс, зараз музеї як ніколи відкриті до сторонніх проектів та активних людей. Скажімо, у Києві музеї до дня селфі роблять безкоштовний вхід, а травневі Ночі музеїв у Харкові вже більше 4 років збирають натовпи на спеціальних виставках та перфомансах.  

У художньому музеї про день селфі не знали. За словами завідувачки відділом наукової популяризації музею Ірини Сидельової, такі акції – цікаві та корисні. «Наступного року хочеться організувати та популяризувати цю акцію. Я про такий день дізналась вчора», — розповіла вона.

Зміни у сприйнятті традиційних музеїв відбуваються і зараз, причому їх провокують самі музейники. Наприклад, зараз Харківський художній та літературний музеї вирішили зробити технологічний крок вперед. Зараз активісти з фестивалю безбар’єрності «Інклюзіон» проводять краудфандинг, тобто збирають гроші на створення системи аудіогідів у цих музеях. Екскурсії можна буде слухати з телефонів, тобто ходити по залам у будь-який час і не наймати екскурсовода. Для того у музеях з’явиться вільний Інтернет.

А головне, доріжки будуть адаптовані для незрячих людей, а значить люди з вадами зору фактично вперше зможуть відвідати ці музеї та дізнатися все про експонати.

На фото Ірина та Світлана біля «Джоконди» художнього музею – картини «Запоріжці» Іллі Рєпіна. Це одна з трьох копій на тему написання листа турецькому султану. Ця картина розміром 2 на 3,5 метри вважається найбільш історично правдивим варіантом.


Ірина та Світлана біля «Джоконди» художнього музею – картини «Запоріжці»

 

Авторки: Світлана Охович, Аня Сергієнко

А ще на СуХаРях можна залишати підтвердженні відгуки до пройдених курсів. Напиши, чи сподобалися тобі умови навчання та чи виконала школа свої обіцянки? Твоя оцінка даватиме рейтинг курсу. А їм’я та контакти можна не розкривати публічно.

 

Радимо почитати:

Якого сексу хоче від нас природа

Генератор киноиндустрии в Харькове

Добірка проектів з гендерної освіти в Харкові

1