Вже у жовтні проєкт Hard Skills Exam розпочне сертифікаційне тестування для JavaScript Developer. Тест перевірить навички фахівців-початківців та тих, хто нещодавно закінчив освітні курси.

У підготовці тестування брали участь IT-компанії Харкова й IT-школи. Останні надали  проєкту питання відповідно до очікувань компаній. Ознайомитися з актуальними очікуваннями до компетенцій Junior JavaScript Developer від компаній-партнерів проєкту Hard Skills Exam можна за посиланням. Hard Skills Еxam розробив 7 тематичних розділів для тестування, як-от: знання web-технологій HTML, CSS, JS, теоретичний блок і розуміння ООП, основи JavaScript, просунуті знання JavaScript, знання екосистеми JS, інструментарій розробника та розмовна англійська. Для кожного з них партнерські школи проєкту готували питання відповідно до своїх програм навчання. Серед них — SkillUp, EasyCode, Hillel, Lemon School, A-level, ITEA, Source IT, BeetRoot і ШАГ.

Як формується рейтинг?

На графіку зображено два показники. За ними експерти з IT-компаній вирішують, які питання увійдуть до тесту. Hard Skills Exam рекомендує школам надавати певну кількість питань за кожним із блоків, але не гарантує, що всі вони увійдуть до бази сертифікаційного тестування. Здебільшого школи акцентують на декількох розділах. Якщо брати це до уваги, то, можна зрозуміти, що є пріоритетним у програмі школи під час викладання. Варто зауважити, що не у всіх школах JS викладають окремим курсом. Наприклад, у Lemon School JS вивчають додатково у рамках курсу з Front-End. Але школа все одно виявила активність і зацікавленість проектом та надала нам питання, тому Hard Skills Exam враховував це.

Як оцінюють питання?

Питання до сертифікаційного тестування оцінюють балами від 1 до 10 за такими показниками: методична якість й оцінна якість. Методична якість показує, на якому рівні школа пояснює студентам сутність матеріалу, чи конкретне питання змушує студента думати. Низька оцінка свідчить про те, що школа ставить акцент на зазубрюванні правильних відповідей, а не на розумінні сутності. Наступний показник — «оцінна якість». Бали виставляють за якість питання з точки зору можливості оцінити конкретну компетентність. Цей показник показує ступінь актуальності питань для спеціалістів JavaScript рівня Junior і визначає ту кількість питань від IT-шкіл, що увійшли в базу сертифікаційного випробування. З детальним рейтингом можна ознайомитися на сайті Hard Skills Exam.

Команда Hard Skills Exam вірить, що у такий спосіб проєкт розвиває взаємодію між ІТ-школами й бізнесом, актуалізує й робить прозорими вимоги компаній до спеціалістів-початківців, підвищує якість неформальної освіти загалом.

Авторка: Марія Шмегировська
Дизайн: Олеся Гужва
 

 
Радимо почитати:

Django Girls — твій перший крок у програмування.

Hard Skills Exam запускает тестирование для Junior JS developer.

Курсы Java в Харькове.

Vuca-мир, персонализация и Big Data: Элизабет Нудельман о главных трендах в образовании.

 

1