СуХаРі розпочинають ревізії курсів для дорослих. Хочемо дізнатися, де є хороші курси, і які школи не соромно порадити читачам.


UPD 20.09.18: Школа взялася за діджиталізацію і тепер відгуки до їхніх курсів можна знайти в інтернеті та на СуХаРях.

Під час розмов із викладачами школи, менеджерами і студентами ми заповнюємо чек-ліст до Маніфесту хорошої школи та обговорюємо їхню специфіку роботи і бачення якісного навчання. Тобто питаємо про практичну сторону дії принципів Маніфесту та даємо можливість пояснити свої підходи до роботи. Повний текст ревізії тут.

Дивись відео, у якому головна редакторка СуХаРів зловила випадкового студента і розпитала про одну з «фішок» школи — можливість виключити студента за прогули та погані оцінки.

СуХаРі прийшли до «Професіоналу» наприкінці морозного березня. Уже за тиждень у місті стрімко потепліло, тому відео виглядає дуже кумедним.

 

Де ти, Професіонале?

Школа «Professional» має три основні напрями роботи і два курси для дорослих: базовий «General English for false elementary students» та для тих, хто хоче підтримати мовний рівень (раз на тиждень). Також вони ведуть дитячі навчальні групи та дають корпоративні уроки.

Школа знаходиться у центрі міста, поблизу метро «Університет». Знайти їх можна завдяки намальованій зеленій сові в арці, яка веде у внутрішній двір будинку. Цей же символ є на дверях, через які можна зайти в приміщення школи. На пошуки входу ми витратили близько 10-15 хв. Приміщення школи у підвалі, проте досить затишне і тепле. На вході можна зробити собі чаю чи налити води.

За зазначеними контактами школи відповідає чи перетелефоновує згодом адміністраторка. У неї — основна інформація, вона спілкується досить стримано і лаконічно. Як і у більшості шкіл анлійської у Харкові, тест для визначення рівня мови також проводить вона: людина отримує список надрукованих питань і тестів.

 

Що пишуть в мережі?

Донедавна відгуків в інтернеті про цю школу і вдень зі свічкою не знайдеш. Був тільки один на їх сторінці на Facebook з текстом, і ще 7 просто з зірочками. Але після ревізії, школа взялася за діджиталізацію, і почала стимулювати студентів залишати відгуки на незалежних майданчиках. На СуХаРях вже є п’ять фідбеків про навчання у «Професіоналі». Загалом, навчання студенти оцінюють на п’ятірки та четвірки, і не бачать у курсі слабких сторін.

Внутрішня кухня і чек-ліст з Маніфесту хорошої школи

За першим принципом Маніфесту «Навчаємо, як обіцяли. Тому, чому обіцяли» до «Професіонала»  питань немає: у них стримана реклама, а на сайті курсу зазначено опис усіх рівнів та час для їх опанування.

Під час ревізії засновники розповіли, що час – лише приблизний, проте на сайті виноски про це немає.  

Наступний пункт «Хороша школа = прозора школа», у якому йдеться про чесність до клієнтів і доступність детальних умов та можливостей повернути гроші, у школі витриманий майже повністю. Там шість з 7-ми галочек, і єдиний хрестик – це відгуки на сайті. На головній сторінці бачимо тільки компліментарні і малоінформативні відгуки, заклику ознайомитися з ними ні на сайті, ні в школі немає.

На курсі оплата помісячна. Повернення грошей, за словами засновника Володимира Барабаша, можливе в «крайніх випадках».

 

Можуть відрахувати, хоча це заслужити важко

Ревізія також показала, що ця мовна школа не бере вчитися тих, кого не зможе навчити. Іншими словами, у них існує два види тесту, за яким людина попадає у групу відповідного рівня.

Потенційним студентам розповідають про систему оцінок, за якою їхні результати відслідковують та можуть відрахувати.

З курсу можуть відрахувати за неуспішність і погані оцінки, хоча чи були випадки виключення з навчання власники не сказали.

«На вході є опис для студентів, у якому ми показуємо, що можемо відрахувати студента чи перевести у групи нижчого або вищого рівня. Наші викладачі записують у таблицях оцінки учнів у процесі навчання. За середніми даними робимо висновки про «сумлінність» та «успішність» учня. Якщо обидва показники у студента нижчі за критичний рівень, можемо його відрахувати. Якщо тільки один показник нижче, то попереджаємо, що він у “жовтій зоні”», — зазначив Алекс Белогорський.

 

Необ’ятний customer satisfaction

Студентів школи двічі на рік питають про те, чи подобається їм навчання. До пункту про вимірювання ефективності у «Професіонала»  4 з 10-ох галочок, бо курси не ввели збір зворотнього зв’язку у хід навчання, тобто у них немає постійного способу передачі фідбеку до керівництва школи. Також студентам не пропонують оцінити корисність занять наприклад, перед кожним тестом чи після кожного модуля.

«Ми вимірюємо “customer satisfaction” двічі на рік чи раз на рік, починаючи з 2016 року. Така частота зумовлена середньою тривалістю навчання студентів – близько року. Роздаємо друковані анонімні анкети і питаємо про те, наскільки навчання було корисним. Якщо оцінюють як “задовільно”, то це для нас погано для нас. Потім аналізуємо і дивимося на кількість людей, які так відповіли. Якщо це одна людина, то ми не реагуємо, бо це нерепрезетативно», — розповів Алекс Белогорський.

«Професіонал» не проводить опитування випускників чи тих, хто припинив навчання, хоча це важливо і тому, про це сказано в принципі Маніфесту хорошого курсу.

 

А хто навчає?

На сайті школи є список усіх вчителів з іменами та компетенціями. В основному це викладачі з університетів, шкіл чи фахові лінгвісти.

У Professional’а немає прописаного стандарту чи процесу підготовки викладача до занять. Натомість регулярно колектив зустрічається на методичні обговорення-семінари. «У нас два методисти, які відповідають за розвиток нових викладачів. Розробляємо  відео-стандарт пояснення граматики, щоб усі вчителі працювали за одним зразком», — зазначив викладач та методист Алекс.

 

Жалітися можна, але краще конструктивно

«Ставимося до колег по-товариськи»: цей найбільш важко виміряний пункт ми віддали на розгляд людей та конкурентів. Якщо є що сказати, пишіть в повідомлення до сторінки на FB чи Інстаграм, анонімність гарантуємо.

Одного з викладачів та засновників Алекса важко не впізнати у списку вчителів іншої харківської мовної школи. Як дізналися СуХаРі, він там не тільки викладає, а ще і є співавтором програми навчання. «Hotspot» організували мої колишні колеги та учні. Я там працюю одну пару на тиждень, хоча їх підручники я розробляв разом з ними, тобто ми працюємо в двох школах за одними підручниками», – розповів він.

Алекс Білогорський на сайті школи Hotspot

 

Політика папірців

У «Професіонала» можна отримати два види сертифікатів:

  1. Сертифікат-підтвердження відвідування занять, у якому є регулярність занять.
  2. Сертифікат після пройденого іспиту зі співставленням із міжнародною системою рівнів (В1, А2 тощо).

Усі сертифікати за словами засновників, мають реєстраційні номери, тобто їх достовірність можна перевірити у адміністартора. Проте документи не містять оцінок чи підсумкових балів, тобто не несуть повної інофрмації про успішність чи провальність навчання випусників.

Як це не дивно, місія школи — надавати якісне додаткове навчання з англійської разом з підвищенням культурного рівня студентів.

Школа не забезпечує інклюзивний підхід, їх приміщення — недоступне, зручних умов поки вони не створюють. «Поки нема можливості навчати людей чи дітей з інвалідністю. У нас немає дитячої кімнати, однак для сімей, які навчаються тут разом з дітьми у нас діють знижки», — зазначили керівники.

Разом з тим, Володимир зазначив, що школа підтримує благодійні акції та пільгові умови для переселенців за домовленістю.


Результат ревізії: хороша школа!

Школа «Professional» отримала 32 позитивних позначок та усього 7 хрестиків. Це означає, що їх колектив на 79% дотримується принципів Маніфесту.

За версією рудого кота і команди СуХаРів мовну школу «Professional» можна вважати хорошою школою!

 

Давайте разом розвивати екосистему навчання? Дивіться та навчайся на хороших курсах. Список тут🙂

Підписуйте Маніфест хорошого курсу та проходьте ревізію!

Ревізію проводили: Світлана Охович, Анастасія Дмитренко

Якщо ти пройшов_ла курс, про який йдеться в статті, напиши відгук. Інвестуй трошки часу в поліпшення навчання. Сухарі передають усі фідбеки курсам. А ще усі відгуки формують рейтинг курса.

 

Радимо почитати:

Перші підписанти Маніфесту хорошого курсу

Как будет проходить ревизия курсов

Все курсы иностранных языков в Харькове

Ворожіння за відгуками у фейсбуці

1