СуХаРі провели ревізію ІТ-школи A-Level у Харкові, під час якої зібрали відгуки від студентів, розібралися, хто там викладає і дізналися відсоток працевлаштованих після навчання.

Дивись список шкіл та проектів, які підписали Маніфест хорошої школи, а значить пообіцяли працювати по стандарту якості та відповідальності.

Перший факт: гарантія роботи від школи

Під час ревізії ми виявили, що на 2 курсах з 11-ти у школі передбачено оплачувані практичні заняття (стажування). Це прописано у договорі, що підписується зі студентом. Іншими словами, школа ручається, що випускники отримають запрошення на стажування, і це стане їхнім першим місцем роботи. Такі навчальні напрями у школі A-Level називаються «продвинутими» (до недавна їх було три, однак тепер «курс Sales в ІТ» вже без гарантії).

Після здачі диплому і виконання всіх домашок школа надсилає студентам лінки на компанії, де беруть на стажування на 1–3 місяці. Зазвичай це невеликі компанії або ж такі, що широковідомі у вузьких колах.

Для тих, хто оплачує і завершує курси без гарантії стажування, їхня команда також обіцяє надсилати вакансії.

Школа загалом має базу партнерів, але це по суті нічого не гарантує. Як пощастить.

Ми взяли за основу їхні дані і підрахували відсоток випускників, які працевлаштувалися до ІТ-компаній. Виявилось, що зараз працюють 37% людей, які завершили навчання і отримали сертифікат. До розрахунку не брався курс «Основи програмування» і вид зайнятості, який школа називає «фріланс».

Другий: викладачі

Викладати на курси A-Level приходять працівники ІТ компаній та фрілансери. Зазвичай, у них немає досвіду проведення занять.

Як розповіли засновники курсів та самі викладачі, навчати йдуть на курсах для власного професійного розвитку, через амбіції чи прагнення ділитися досвідом. Тому завжди є ризик, що велике навантаження на основному місці роботи в поєднанні з заняттями по вечорах, змусять лекторів вибрати щось одне.

Оскільки програму складає команда школи, викладачам лишається проводити заняття та перевіряти домашки. Про більшість вчителів школи є інформація (імена, стаж роботи) на сайті. Шукати в інтернеті їхній попередній досвід роботи та профілі в соцмережах, щоб зрозуміти, чи мають вони авторитет, вже треба самостійно. І ми дуже радимо це робити, а ще ходити на відкриті уроки в різні школи, щоб знайомитися з лекторами, які проводитимуть заняття.

Формалізованих інструкцій та вимог чи рекомендацій до викладачів у школі немає. «Кожен викладач — індивідуальний, я впевнений, що стандарту просто не може існувати», — вважає засновник школи Данило Маринич. Давати фідбек по якості викладання чи зміні програми просять куратора курсу або HR менеджерку.

Третій: курси з нуля

ІТ школа підійде тим, хто хоче змінити професію або молоді, яка мріє про роботу в ІТ. Програма починається з нуля, тобто з того, як працює Інтернет. Нам розповіли, що на курс можна прийти в середині навчання, якщо доведете куратору курсу, що знаєте попередній матеріал.

Четвертий факт: сертифікати тільки відмінникам, іншим – справки

Після здачі усіх домашок та випускної роботи, студенти отримують сертифікат про завершення навчання. Тим, хто не виконує домашніх завдань, вручають сертифікат про відвідування навчання. Оцінок чи балів немає в обох сертифікатах. Так само немає серійних номерів.

Обидва документи не мають статусу офіційного документу на рівні держави. За спостереженнями СуХаРів, під час пошуку роботи, як правило, сертифікати про завершення не просять показувати.

П’ятий: гроші, повернення і подорожчання

За навчання прийдеться заплатити одним махом чи двома платежами. У другому випадку вартість буде вища. Якщо оплачувати помісячно, ціна за курс також збільшиться.  Команда школи обіцяє повернути усі кошти, якщо навчання не підходить, і студент заявить про це після перших занять. Далі, за договором, школа повертає половину.

Курси, після яких школа обіцяє знайти для вас стажування, коштують дорожче, в середньому на 1-1,5 тисячі гривень.

Ревізію проводили: Світлана Охович, Анастасія Дмитренко, Анна Сергієнко

 

Радимо почитати: 

Перевірити навчальні курси тепер можна з Маніфестом хорошої школи

Мы делаем так же, как Coca-Cola: интервью с гендиректором Академии ШАГ

Quick view ревізії курсів у Харкові: мовна школа Professional

 

 

 

1