Думки та цитати з тренінгу Ваче Давтяна «Лідер та команда».

У спокійному стані ми виважені. Але такий стан вимикається — і ми починаємо конкурувати та сперечатися. Завдання сили волі — навчитися це контролювати.

Кожна суперечка — це бажання знизити статус іншої людини та підвищити свій. Це бажання виникає від постійного порівняння себе з іншими. А це, здебільшого, деструктивно та болюче. Злість та агресія від програшу більш довготривала, ніж ейфорія від виграшу.

Головна різниця між лідером та менеджером у тому, що лідерство не можна автоматизувати чи оцифрувати. Він надихає, а не стимулює. До речі, про стимул читайте книгу «Драйв» Дена Пінка. Або дивіться його виступ на ТED.

Командири займаються мікроменеджментом та роздають вказівки. Це ефективно для стартапів та під час вкрай кризових ситуацій. Але на довгих плаваннях це не працюватиме. Використовуйте матрицю відповідальності розподілу та делегування.

Ставайте лідером та розвивайте свій емоційний інтелект.

Золота формула спілкування нашого часу: 

Роби не те, що хотів би, аби зробили з тобою, а те, що інші хотіли би, щоб зробили з ними.

Штрафи на роботі забирають енергію. Якщо це ваша людина, не штрафуйте її. А якщо вона не розділяє ваших цінностей — швидше прощайтеся.

Для лідера – увага та повага колег – понад усе. Тому у спілкуванні варто дотримуватися правильного коефіцієнту Лосади — це 6-8 позитивних фраз до одної негативної. Так ви збережете хороші стосунки. Зменшення кількості приємних тверджень означатиме, що відносини псуватимуться.

Для частих виступів підготуйте свій голос, наприклад, зі школою голоса.

Як перестати бути «командиром» і стати лідером, який надихає? Почати з брейшторма, похвалити і слідкувати у спілкуванні з колегами за співвідношенням приємних слів до негативних. У класного лідера воно складає 6-8 позитивних висловів до 1-го критичного. Якщо все зовсім погано і від мікроменеджмента не врятуватися, мерщій у відпустку 🙂 Останнє не те слово як підтримуємо😃😆 #вачедавтян #лидер #лидерство #тренинг #лекція #харків

Публикация от Портал СуХаРи (@sukhari.educate)

 

 

Фотограф — Андрій Азаров

На сайт СуХаРі можна лишити відгук про усі курси Харкова. Знайди курс в розділі курсів та напиши фідбек. Розказати про негатив, поразки та недоліки можеш навіть анонімно (без вказання прізвища). Або похвали та порадь іншим, адже ніхто не хоче заплатити та ходити на низькосортні курси, так?

Радимо прочитати:

Полная картина курсов по немецкому языку в Харькове

«Само наличие плохих курсов меня бесит», — Сергей Мовчан

10 сериалов, от которых захочется учиться (или смотреть сериалы)

1