Шведсько-українська IT-школа «Beetroot Academy» презентувала свій філіал у Харкові.

Одинадцяте представництво навчального закладу планує навчати бажаючих з листопада. Команда школи вже долучилася до спільноти Маніфесту хорошої школи. СуХаРі побували на презентації Академії і дізналися, в чому суть нетипової для Харкова методики перевернутого класу і хто може отримати стипендію на навчання.

 

Що таке Beetroot Academy

Beetroot Academy – шведсько-українська ІТ-школа, яка працює за принципом соціального підприємництва. Академія починала свою роботу, як підрозділ ІТ-компанії Beetroot, а потім стала окремою організацією. Крім Харкова, зараз є 10 шкіл у Києві, Полтаві, Одесі, Івано-Франківську, Кременчуці та інших містах.

У Beetroot Academy є курси з шести напрямків: Front-End розробка, UI/UX Design Junior, Back-End розробка, Advanced WordPress, Python для початківців та Advanced JavaScript.

Окрім навчання професійним навичкам, в ІТ-школі викладають уроки англійської та надається кар’єрне консультування. На презентації засновник школи неодноразово зазначає, що програма курсів базується на реальних потребах ринку, а викладачі — практикуючі розробники та веб-дизайнери.

 

Стипендії та підтримка Швеції

Влітку цього року Beetroot Academy підписала угоду про партнерство з урядом Швеції.  Договір діятиме три роки і за цей час організатори планують розширити Академію до 20 шкіл. На це шведський уряд виділив 1,5 млн. євро.

Харків — перша школа, яку відкрили за підтримки Швеції. На презентації 24 жовтня був присутній Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом та представники Посольства Естонії. Їхній уряд також підтримує розвиток Академії в Україні.

Як зазначив локальний менеджер школи у Харкові В’ячеслав Ноздрін, стипендії на навчання отримають 30 студентів. Під стипендію мається на увазі оплата 80% навчання, тобто якщо вартість усього курсу — 499 євро, програма сплачує 400 євро.

Зараз проходить набір на дві стипендіальні групи по 15 людей на курси: Front-End розробка і UI/UX Design Junior.

Локальний менеджер школи у Харкові В’ячеслав Ноздрін

 

Відбір та подача заявок

Головний критерій відбору — мотивація, тобто бажання будувати кар’єру в галузі інформаційних технологій. Організатори події кажуть, що гарний і щирий мотиваційний лист на тему «Моє майбутнє після Beetroot Academy» стане першим кроком до успіху.

«При прийомі на навчання, з чотирьох кандидатів ми обираємо тільки одного. Для нас важливо, щоб людина дійсно хотіла навчатися та отримати роботу в IT», — зазначає операційний директор Beetroot Academy Денис Сергієв.

Студенти мають приходити на заняття з власним ноутбуком. За словами організаторів, перевага у відборі надаватиметься тим, хто має інтерес до підприємництва.

Більше шансів отримати стипендію буде у людей з територій, які постраждали від війни, діючих підприємців та жінок.

Денис Сергієв зауважив, що термін подачі заявок триватиме до 13 листопада. Академія буде відбирати кандидатів у міру надходження реєстрацій. Заняття в групах почнуться, як тільки буде відібрано достатньо стипендіатів.

Подати заявку тільки онлайн через сайт харківського філіалу. Обирайте курс та натискайте «Прийти в гості».

 

Як викладають у школі

У навчанні школа використовує методику «перевернутого класу». Мається на увазі, що теорію студенти вивчають дома, дивляться відео та вивчають літературу, а на заняттях займаються тільки практикою.

На курсі з Front-End учні навчаться робити сайти. За словами викладача цього курсу, починається програма з того, що таке інтернет та як працює браузер. Студенти дізнаються, як застосовувати на практиці HTML, CSS і JavaScript (ES6) та навчаться працювати з інструментами для збірки додатків Gulp / webpack.

На UI/UX Design студенти навчаться розрізняти UI і UX та зрозуміють, чим відрізняється дизайн для digital-сфери від дизайну для друкованої продукції. У програмі є принципи композиції, типографіки та поєднання кольорів. Один із фокусів навчання, це розробка адаптивних  сайтів для різних пристроїв.

 

70% працевлаштованих

За словами засновника, за чотири роки роботи Beetroot Academy випустила більше 1000 студентів, і близько 70% з них вже працюють в ІТ-галузі. «Після закінчення курсів ми опитуємо наших “бурячків” по всій Україні і дізнаємося, як склалася їх доля. В деяких містах показник працевлаштованих навіть більше ніж 70%» , — пояснює  Андреас Флодстром, керівник та співзасновник Beetroot.

На думку засновників, близько 1400 випускників Beetroot Academy знайдуть роботу впродовж півроку пісня завершення навчання. За їхніми словами, зарплата ІТ-фахівців на початку кар’єри збільшується на 20-30% щороку.

Ціни на курси починаються від 9 тисяч гривень (Advanced JavaScript), курс Front End за інформацією на сайті, коштує 15 900 грн.

 

Авторка: Анастасія Дмитренко

Фото: Микита Кусков

Рекламна стаття

 

Радимо почитати:

Британські методики і діалог: перший набір Харківської школи архітектури

Встречайте бейдж и диплом подписанта #GoodSchoolManifesto!

Инфографика-концентрат. Как выбрать курс

 

1