Шведсько-українська IT-школа «Beetroot Academy» презентувала свій філіал у Харкові.
Одинадцяте представництво навчального закладу планує навчати бажаючих з листопада. Команда школи вже долучилася до спільноти Маніфесту хорошої школи. СуХаРі побували на презентації Академії і дізналися, в чому суть нетипової для Харкова методики перевернутого класу і хто може отримати стипендію на навчання.
Що таке Beetroot Academy
Beetroot Academy – шведсько-українська ІТ-школа, яка працює за принципом соціального підприємництва. Академія починала свою роботу, як підрозділ ІТ-компанії Beetroot, а потім стала окремою організацією. Крім Харкова, зараз є 10 шкіл у Києві, Полтаві, Одесі, Івано-Франківську, Кременчуці та інших містах.
У Beetroot Academy є курси з шести напрямків: Front-End розробка, UI/UX Design Junior, Back-End розробка, Advanced WordPress, Python для початківців та Advanced JavaScript.
Окрім навчання професійним навичкам, в ІТ-школі викладають уроки англійської та надається кар’єрне консультування. На презентації засновник школи неодноразово зазначає, що програма курсів базується на реальних потребах ринку, а викладачі — практикуючі розробники та веб-дизайнери.
Стипендії та підтримка Швеції
Влітку цього року Beetroot Academy підписала угоду про партнерство з урядом Швеції. Договір діятиме три роки і за цей час організатори планують розширити Академію до 20 шкіл. На це шведський уряд виділив 1,5 млн. євро.
Харків — перша школа, яку відкрили за підтримки Швеції. На презентації 24 жовтня був присутній Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом та представники Посольства Естонії. Їхній уряд також підтримує розвиток Академії в Україні.
Як зазначив локальний менеджер школи у Харкові В’ячеслав Ноздрін, стипендії на навчання отримають 30 студентів. Під стипендію мається на увазі оплата 80% навчання, тобто якщо вартість усього курсу — 499 євро, програма сплачує 400 євро.
Зараз проходить набір на дві стипендіальні групи по 15 людей на курси: Front-End розробка і UI/UX Design Junior.
Відбір та подача заявок
Головний критерій відбору — мотивація, тобто бажання будувати кар’єру в галузі інформаційних технологій. Організатори події кажуть, що гарний і щирий мотиваційний лист на тему «Моє майбутнє після Beetroot Academy» стане першим кроком до успіху.
«При прийомі на навчання, з чотирьох кандидатів ми обираємо тільки одного. Для нас важливо, щоб людина дійсно хотіла навчатися та отримати роботу в IT», — зазначає операційний директор Beetroot Academy Денис Сергієв.
Студенти мають приходити на заняття з власним ноутбуком. За словами організаторів, перевага у відборі надаватиметься тим, хто має інтерес до підприємництва.
Більше шансів отримати стипендію буде у людей з територій, які постраждали від війни, діючих підприємців та жінок.
Денис Сергієв зауважив, що термін подачі заявок триватиме до 13 листопада. Академія буде відбирати кандидатів у міру надходження реєстрацій. Заняття в групах почнуться, як тільки буде відібрано достатньо стипендіатів.
Подати заявку тільки онлайн через сайт харківського філіалу. Обирайте курс та натискайте «Прийти в гості».
Як викладають у школі
У навчанні школа використовує методику «перевернутого класу». Мається на увазі, що теорію студенти вивчають дома, дивляться відео та вивчають літературу, а на заняттях займаються тільки практикою.
На курсі з Front-End учні навчаться робити сайти. За словами викладача цього курсу, починається програма з того, що таке інтернет та як працює браузер. Студенти дізнаються, як застосовувати на практиці HTML, CSS і JavaScript (ES6) та навчаться працювати з інструментами для збірки додатків Gulp / webpack.
На UI/UX Design студенти навчаться розрізняти UI і UX та зрозуміють, чим відрізняється дизайн для digital-сфери від дизайну для друкованої продукції. У програмі є принципи композиції, типографіки та поєднання кольорів. Один із фокусів навчання, це розробка адаптивних сайтів для різних пристроїв.
70% працевлаштованих
За словами засновника, за чотири роки роботи Beetroot Academy випустила більше 1000 студентів, і близько 70% з них вже працюють в ІТ-галузі. «Після закінчення курсів ми опитуємо наших “бурячків” по всій Україні і дізнаємося, як склалася їх доля. В деяких містах показник працевлаштованих навіть більше ніж 70%» , — пояснює Андреас Флодстром, керівник та співзасновник Beetroot.
На думку засновників, близько 1400 випускників Beetroot Academy знайдуть роботу впродовж півроку пісня завершення навчання. За їхніми словами, зарплата ІТ-фахівців на початку кар’єри збільшується на 20-30% щороку.
Ціни на курси починаються від 9 тисяч гривень (Advanced JavaScript), курс Front End за інформацією на сайті, коштує 15 900 грн.
Авторка: Анастасія Дмитренко
Фото: Микита Кусков
Рекламна стаття
Радимо почитати:
Британські методики і діалог: перший набір Харківської школи архітектури
Встречайте бейдж и диплом подписанта #GoodSchoolManifesto!
Инфографика-концентрат. Как выбрать курс
Анна
• 30/10/2018Добрый день. Подскажите куда и в каком формате можно направить заявку.
admin
• 31/10/2018Обирайте курс тут і клікайте «Прийти у гості» https://beetroot.academy/uk/locations/harkov/
11
• 06/11/2018интересно про 70%)))
с моей группы устроилось работать только 2 человека)
admin
• 07/11/2018Какой город и сколько времени прошло с выпуска, юзер с именем «11» и почтой «@inbox.ru»?