Зараз беззмістовно вчити молодь за принципом однієї правильної відповіді. Чим ширший доступ до інформації, тим менше сенсу несе одна відповідь, про яку розповідає вчитель. Нові професії вже приходять в українські навчальні заклади, адаптуючись із зарубіжних педагогічних методик.

Тьютор – це особа, що веде індивідуальні, або групові заняття, а також — репетитор, наставник. У класичному розумінні, це ключова фігура в дистанційному навчанні, що відповідає за проведення занять зі студентами.  

Коуч допомагає знайти відповіді на власні запитання підопічних, відпрацьовує\відтриновує до автоматизму різні життєві та професійні ситуації. Коучі доповнюватимуть виховну функцію освіти, допомагаючи дітям приймати свої рішення, а не тільки слухатися вказівки вчителів.

Ментор, як термін почали використовувати, в значенні синоніма до слів «учитель», «порадник», «наставник». Людина, що має інтерес в розвитку знань, умінь, навичок та міжособистісних стосунків, тобто досягнути індивідуального зростання. Завдання ментора — допомагати тоді, коли просите про допомогу.  

Фасилітатор –це фахівець з обговорень, який не зацікавлений у конкретних рішеннях,  не представляє інтереси жодної з груп-учасників чи персоналій і не бере прямої участі в обговоренні. Радше супровідником навчальної групи у їхньому особистому розвитку.

Едвайзер, як правило, людина з більшими й глибшими знаннями в конкретній галузі. У більшості випадків він — практик, на відміну від викладачів та вчителів, які є більше теоретиками.

Наставник в оновленому освітньому середовищі опікується пристосуванням підопічного до дій у межах правил та настанов спільноти. Він дає поради щодо більш ефективної роботи та допомагати вирішувати дискусійні питання, приймати складні життєві рішення.

Фахівець з педагогічного дизайну (Instructional Design) – науки, що знаходиться на стику педагогіки, психології, соціології, ергономіки. Такі спеціалісти розробляють найбільш ефективні методи та системи навчання. Зараз це найбільш актуально у розробці програм з дистанційного навчання

І наостанок чудова клікабельна інтерактивна інфографіка. Натискайте на назву професії та дізнавайтеся мету (і не тільки) кожного фахівця.

За матеріалами
http://hardkonovalenko.blogspot.com/2017/03/blog-post.html?m=1 та http://lll21.petrsu.ru/journal/article.php?id=2171

Рекомендуем почитать:

Маніфест хорошої школи: початок

Профессиональные курсы в Харькове

Выпускники курсов тоже плачут: хит-парад разочарований

Як у Харкові з випускників шкіл виховують лідерів через танці, волонтерство та увагу до українських традицій

 

1