Один з наших читачів загадав нам знайти курс, пов’язаний з ІТ та енергетикою одночасно. Нам це не здалося казкою, бо до комплексності та міждисциплінарності хоча б інтуїтивно люди здебільшого вже звикли.

Наука почала ускладнюватись і потягла за собою бізнес. У результаті хитросплетінь одна сфера почала страхувати іншу, а третя виявилась основою для розвитку четвертої.

Але годі філософії, ми пропонуємо познайомитися з курсами та професіями на межі спеціальностей, які стануть у нагоді, якщо ви прагнете зробити перший крок у новій галузі, не полишаючи стару.

Онлайн-курси для викладачів та фахівців з енергетики, підприємництво у сфері 3D друку.

Energy University відкриває доступ до безлічі курсів з енергетики та екобудівництва, зокрема, як зазначається на сайті, і російською мовою. Сайт краще досліджувати самостійно, бо на більшість курсів неможливо знайти прямі лінки.

Зокрема університет пропонує курс «Зелене світло з лідерством в енергетиці та екодизайні»,який об’єднує знання щодо екологічних будов, розтлумачує місію роботи державних американських екологічних  інститутів. Також у ньому знайдете приклади з екобудівництва США та пояснення сертифікації за міжнародною системою. Курс доступний рос. мовою (Щоб знайти: Course catalog Course by language- Russian- Going Green with Leadership in Energy and Environmental Design)

Інший курс Data Center Planning: Standardized Process присвячений налагодженню процесів та стандартизації під час проектування центрів обробки інформації.

На сайті є курси з охорони праці  на підприємствах чи у сфері охорони здоров’я (Наприклад, Establishing An Optimal Physical Environment In A Health Care Setting)


Бізнес у вузькій галузі

Дуже багато курсів можна назвати напрацюванням скілів у певній сфері, де без глибоких знань з іншої галузі однак не обійтись. Зокрема це стандартизація, контроль якості чи підприємництво у високотехнологічних галузях. Для тих, хто хоче влаштувати бізнес з виготовлення продукції 3D принтерів або їх продажу, є два курси на Курсері.

За описом ці бізнес-курси вже не фокусуються тільки на виробництві чи моделюванні для принтерів, а зосереджуються на тому, що потрібно для друку перших зразків тут і зараз.

Вчителювання з big data’ою

У курсі на Edx`і  «Масиви даних та освіта» пропонується вивчити методи, які використовують дослідники в освітньому інтелектуальному аналізі даних, а також те,  як застосувати їх для освітніх цілей. Курс буде корисний методистам та педагогічним дизайнерам для розробки та поліпшення програм навчання.

«Нині в освіті  Інтернет і програмне забезпечення використовуються все частіше. Це призвело до вибуху даних, які тепер можуть бути використані для підвищення ефективності програми та досліджень процесу навчання», – йдеться в описі.

Ще студентам покажуть, як працювати з програмними засобами по типу RapidMiner.

Слоїсті професії

Курси на межі кількох дисциплін можуть здатися наслоюванням чи навіть накручуванням. Та варто подивитися на список майбутніх професій від лабораторії Microsoft, і міждисциплінарність вже перестає здаватися нісенітницею.

Культурні digital-коментатори, юристи у галузі  робоетики чи біохакери матимуть дуже нішевий досвід використання технологій, культурології чи синтетичної біології на користь людства.

А значить фахівці, що вміло налаштують власні симбіози з навичок та умінь, все далі рухатимуть суспільство до наступного повороту в спіралі розвитку.

 

Рекомендуем почитать:

Що дають ІТ-курси компаній та яке повітря еміграції в ІТ

Никому нельзя верить : 4 мифа про обучение, о которых рассказали The Guardian

2017-й подорвут женщины, а не роботы

1