Вже майже рік Factor Academy  впроваджують стандарт accessibility, тобто роблять онлайн-курси з бухгалтерії, бізнесу та психології більш зручними та зрозумілими для людей з інвалідністю. У статті СуХаРів 2017-го року «Безбар’єрність в онлайн-освіті» експерти розповідали про бар’єри та незручності цього сайту для людей зі слабким зором, слухом чи з дальтонізмом.

Критику та поради від експерта з веб-доступності Дмитра Нечипоренко у Factor Academy сприйняли без образ. За словами представниці Академії, їхня команда взялася досліджувати міжнародний стандарт доступності та робити нові курси більш інклюзивними.

«Раніше до кожного відео у нас були архіви з конспектами у вигляді текстових файлів. Зараз до нових курсів я роблю PDF файли з конспектами, бо саме вони краще зчитуються screen-reader’ами, якими користуються незрячі або люди з поганим зором», — розповіла Сухарям менеджерка навчального проекту Factor Academy Катерина Кашель.

Цитата зі статті СуХаРів від експертки Юлії СачукPdf документи — найзручніші для додатків screen reader`ів, якими  користуються незрячі. «Можна озвучити все, що є на екрані. Але навіть до таких документів є декілька вимог, які треба враховувати, під час їх створенння», – каже експертка. Про вимоги до pdf accessibility можна прочитати на сайті WebAim чи Adobe Acrobat.

За словами Катерини з Factor, це займає більше часу, і для цього вона почала користуватися спеціальними програмами.

Старі курси поки лишаються у тому ж вигляді, а от нові вже виглядають інакше: їх знімають на сірому фоні, а спливаючий тексту у відео білого кольору. За стандартом кольори мають бути контрастними, щоб люди з дальтонізмом краще розпізнавали деталі та функції. Як розповідав Дмитро Нечипоренко, поєднання чорного, сірого та білого тексту — простий та вірний спосіб лишитися зрозумілим усім.

Було і стало. Раніше відео виглядали так як зліва. Змінений дизайн та формула праворуч.

«Ми також змінили фон і тепер усю зйомку робимо на темно сірому фоні. Кольори фону чи візуалізації в відео, які ми обирали раніше, були яскравими, проте неконтрасними. Наші теперішні відео мають краще сприймати усі, а в тому числі ті, у кого дальтонізм», — зазначає Катерина.

Команда СуХаРів вдячна Factor Academy за увагу до цієї теми! 

Зараз до деяких відео вимкнені субтитри, а до деяких їх можна увімкнути. Сподіваємось, що новий вигляд тестів та субтитри  стануть наступним етапом в підвищенні безбар’єрності курсів Factor Academy. Так вони стануть зручнішими для глухих людей, а також тих, хто погано розуміє російську чи українську мови.

 

Рекомендуємо почитати:

Розвиватися та провокувати зміни: мотивація для вчителів

Ревізія ІТ-школи у Харкові: A-Level

Полная картина курсов по массажу в Харькове

1