У Харкові відбувся тренінг Creative Enterprise від British Council Україна, на якому людей з ідеями культурних проектів вчили основам бізнесу. Нібито все банально, і навіть ідеалістично… От тільки статистика та світові тренди кажуть протилежне: творчість – це прибутково. Якщо мислити по-бізнесовому, будь-які креативи можна перетворити у власну справу.


Трохи досліджень

Вне­сок кре­атив­них індустрій у ВВП Ук­раїни ста­новить 4%. Це май­же втричі мен­ше, ніж сіль­ське гос­по­дарс­тво, але на рівні з гірни­чобудівною про­мис­ловістю, і вдвічі біль­ше, ніж будівниц­тво.

Куль­турні індустрії за­без­пе­чу­ють 3% ро­бочих місць в Ук­раїні.

Про це пише інтернет-журнал Платформа, посилаючись на досліджен­ня.

 

 

Дві історії креативних підприємців з Харкова

Альона Лазаренко, засновниця та управляюча бренду жіночого одягу «FLO»

«Нашому FLO на днях буде як раз рік. За цей час одяг з’явився у 10 шоурумах українських дизайнерів у Харкові, Одесі, Києві та Дніпрі. Я завжди хотіла працювати на себе. Ця робота – мій основний дохід»/

Дмитро Перепелиця, засновник сайту-добірки корисностей для шкільних вчителів На урок

«Зараз ми командою з 5-6 людей розвиваємо сайт, на який заходять по 30 тисяч людей на день. Шкільні вчителі шукають у нас натхнення та досвіду інших колег. Доходів сайт ще не приносить, однак вже скоро мизапустимо сервіс для учнів, який ми плануємо монітезувати. Це не єдине моє заняття, але я багато працюю над розвитком цього проекту».

Фасилітаторкою навчання була засновниця бренду дитячого одягу, консультантка з управління та маркетологиня Катерина Ушакова. На фото поради найсмачніших та найсвіжіших книг для управлінців та маркетологів.  

«Цей триденний тренінг стане найкращим часом для переосмислення ідеї та глибокого розуміння стратегії та цінностей бізнесу. Навчання розробляла компанія Nesta спеціально для тренінгів Британської ради з креативного підприємництва в усьому світі», — розповіла Катерина Ушакова.

За її словами, мета тренінгу – social impact, тобто посилення розуміння законів бізнесу у людей та створення та розвиток культури підприємництва серед людей творчої сфери та збільшення кількості успішних креативних підприємств в Україні.

Авторка: Світлана Охович

Фото та координація навчання: Gwara Media 

А ви проходили курси чи тренінги з підприємництва? А може якісь інші? Напишіть до них відгук на СуХаРях. Якщо не знайшли пройдений курс у нас на сайті, напишіть нам на пошту: info@sukhari.com.ua. Ваші відгуки формують рейтинг курсу та допомагають іншим з вибором.

 

Радимо почитати:

Ворожіння за відгуками у фейсбуці

Лайтовая версия ролевой методики самоанализа

Хакатон освітніх технологій HackED у Львові: ідеї, переможці

 

1