У вересні цього року в Харкові планують відкрити нову приватну школу ThinkGlobal. Засновник проекту, Богдан Олександрук з Києва, цієї суботи розповів про її особливості та презентував стратегію навчальних закладів.

«У школі ми витрачаємо 10 тисяч годин. Та питання у тому, заради чого ми могли б віддавати стільки часу? Я вважаю, що основна місія школи — це не тільки навчити вирішувати абстрактні задачі. Тобто перед тим як вивчити тригонометрію чи розв’язати квадратне рівняння, у школі мають спочатку розібрати реальну життєву проблему, а потім пояснити, як її можна вирішити за допомогою шкільних знань», — розповів Богдан учасникам презентації у Харкові.

ThinkGlobal освітній проект, який має сім шкіл: шість у Києві, та одна у Тернополі.  

Кардинальні відмінності ThinkGlobal від традиційної школи:

         Немає підручників. Кожен учень отримує ноутбук, яким він користується у стінах закладу.

         Замість предметів – комплексні дисципліни. Наприклад, історія та географія об’єднані в один блок «Світогляд», а точні науки – в блок «STEM».

         Практична психологія викладається з першого класу.

         Усіх учнів школи називають студентами. За словами засновників, так діти відчувають себе більш свідомими та дорослими.

         Інша система оцінювання. Замість звичної 12-бальної, в ThinkGlobal діє накопичувальна система оцінок, яка називається “ХР”. Коли студент набирає певну кількість балів, він отримує винагороду у вигляді подорожей чи гаджетів.

         Кожне сьоме заняття у школі повністю проводиться англійською мовою. Це може бути як фізика, так і українська література.

         Максимальна кількість дітей у класі – 14.

Презентація школи: можна придбати франшизу або записати дитину

За словами іншої ініціаторки шкільної мережі Катерини Куцевої, у ThinkGlobal вже є ліцензія від Міністерства освіти і науки України: «Тому всі бали, які отримають студенти, потім будуть переведені у звичайні та вписані в атестат державного зразка».

За словами авторів ідеї, навчання у школі коштуватиме 58 500 грн на рік. У вартість не включено харчування, але входить страхування дитини, фрукти та снеки, а також  технічне обладнання у класах.

На події харків’янам запропонували купити франшизу школи. Дмитро Завгородній у своєму виступі зазначив, що для цього потрібно обрати формат та подбати про розташування.

«Як тільки бажаючий знаходить приміщення, ми підписуємо договір франчайзингу. Далі запросимо на перший модуль навчання до Києва у лютому», розповіли автори ідеї.

 

 Авторка: Анастасія Дмитренко

Підтримайте розвиток індустрії неформальної освіти у Харкові конструктивним словом. Залиште на СуХаРях відгук про пройдені курси. Оцініть умови навчання, співвідношення «ціна-якість» та корисність курсу. Відгуки формують рейтинг курсу та допомагають іншим обирати, де вчитися.

 

Радимо почитати:

Як у Харкові з випускників шкіл виховують лідерів через танці, волонтерство та увагу до українських традицій

У невеликих містах та селищах Харківщини безкоштовно вчитимуть ІТ

Шість проектів з навчання онлайн, зроблених у Харкові

 

1