Нещодавна коучерка з Києва Алла Кліменко збирала харків’ян на лекцію Zavtraman. Реклама на фейсбуці принаймні у мене крутилася ще за два місяця до заходу. Гарно побудована промо-кампанія, звісно, привернула мою увагу. Мені складно оцінити сам тренінг. Втім скажу, що я була не в захваті. Проте вартісні думки і поради були. Про них і пишу.

Поради

Наші думки і знання – це замкнене коло і пастка одночасно. Я дізнаюся те, що розумію. А розумію те, про що думаю.

Наша мотивація «до мети» – це довга енергія. Тобто її вистачає надовго, але вона не надто сильна, принаймні точно слабша порівняно з мотивацією «від загрози». Тобто від акули ви тікатимете швидше, ніж навздогін маленькій рибці. Цю закономірність можна використовувати для досягнення цілей та її візуалізації. Те, чого боїмося, спрацює швидше. Але вже невдовзі загроза забувається.

 

«Знаєш, що робити, але не робиш» дорівнює НЕ знаєш.

 

А ще учасникам показували банальне зображення прірви. Суть меседжу: перелетіти через прірву на 99% неможливо – або повністю, або ніяк. Якщо щось не виходить, запитайте себе: «Чи то я викладаюсь на всі 100 чи тільки на 99%.

 

 

Вправи

Люди, які прийшли на тренінг, хотіли «чарівного копняка», «натхнення», «обдумати та взятися за справу життя». Я не досиділа до кінця, але над цілепокладанням у Прем’єр Палаці того вечора попрацювали добряче. Одна з вправ: бажане озвучували незнайомим, отримували від них фідбек про те, що станеться, якщо мету не досягнути.

Далі Алла попросила учасників скласти перед собою долоні, аби довести власну всемогутність: «Складіть і подивіться. Правда, що одна долоня більша за іншу? Скажіть їй “стань менше” чотири рази. Сказали? Правда ж, вона стала меншою? А тепер не забудьте повернути все назад словами “стань більшою”».

 

Нові поняття та те, що здалося цікавим

Алла розповіла багато статистики. Вона зазначила, що нас оточує понад 60 тис. інформаційних часток. А людина здатна за раз сприймати лише 40. Що таке інфочастка, Алла не сказала.

Або з 75 тис. думок за день у людини повторюється 95%. Тобто, ми прокручуємо в голові ті самі думки щодня. Шансів вийти з зони комфорту хоча б по-думки немає. Хіба станеться щось екстраординарне, або ми пересилимо себе самотужки.

Я не знаю, чи можна вірити таким цифрам, адже про джерела вона не сказала ні слова. Так, це не «Адам псує все», де до кожної цифри є посилання. 

Кадр з серіалу

Цікаво було дізнатися про гармонійне співвідношення критичних зауважень до позитивних звернень. Існує коефіцієнт Лосади, який означає те, що якщо в стосунках нарікання втричі переважають похвалу, то вони беззаперечно псуються.

 

Роздаткові презенти на заході

 

Наостанок додам, що Алла Кліменко згадувала і радила фільм «Секрет». Дехто з учасників навіть ствердно кивав головою, ніби вже бачив його та знає, який він класний. Уривок з фільму:

 

 

Та антіуривок з фільму від блогера ТрешСмеш.

 

 

Світлана Охович

 

Рекомендуем почитать:

Шість цікавих Telegram-каналів для харків’ян

Умные настолки: изучаем себя через игры

Розібратися за методом Фейнмана

 

1