Позвони нам! Мы поможем выбрать курсы: +380500288318 +380630325918 +380673458047

ноябрь, 2017

22нояб.18:30- 20:00Між трьома імперіями: складний вибір Болгарії на рубежі XIX - XX стЛекціяСуБезкоштовноOffline

СуБезкоштовноOffline

Детали события

В останніх третині ХІХ – на початку ХХ ст. на теренах Центрально-Східної Європи домінували чотири потужні багатонаціональні імперії – Німецька, Австро-Угорська, Російська і Османська. Поряд із цим на Балканському півострові формувалася болгарська, сербська, грецька і чорногорська державність.

Молоді країни намагалися зміцнити власну самостійність, але водночас змушені були рахуватися з впливом великих держав, котрі переслідували власні інтереси у регіоні.

Отже Балкани перетворилися на місце зіткнення кількох цивілізацій, де проходи фронтири між православним, католицьким і мусульманським світом, а також переплелися цілі багатьох країн.
О. Бісмарк називав півострів «пороховим льохом Європи».


Саме у такій складній ситуації розпочало формування болгарської державності. Отримавши за допомогою російської зброї змогу будувати свою країну, Болгарія поступово зближується з Троїстим союзом і зрештою під час Першої світової війни опинилася у таборі противників Санкт-Петербургу.


Чому так сталося? Чи відрізнялося ставлення політичної еліти і широких верств населення до зовнішньополітичної орієнтації країни? 

Про це і про багато іншого у лекції Дмитра Миколенка, кандидата історичних наук, доцента кафедри нової та новітьньої історії історичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна

Де: майдан Свободи, 4, центральний корпус ХНУ ім. В.Н. Каразіна (поряд з парком ім. Т. Шевченка)
ауд. ім. К.Д. Синельникова (фізична сторона, 7 поверх)

Як потрапити: у холі центрального корпусу говорити охоронцям, що йдете на лекцію у Синельникова, вас пропускають через турнікети. Повертає ліворуч і йдете до ліфтів. Піднімаєтесь на 7й поверх. Відразу праворуч великими буквами написано «ауд.ім. К.Д. Синельникова»

Тел .: (095) 563 70 33 Анна, (063) 188 86 68 Юрій

Время

(среда) 18:30 - 20:00

Расположение

Центральный корпус ХНУ им. В.Н. Каразина, площадь Свободы, 4, ауд. им. К.Д. Синельникова (физическая сторона, 7 этаж)

площадь Свободы, 4

Организатор

Научно-просветительский проект Intellect Networking

Цена

Безкоштовно

Категория

Научпоп

X