Позвони нам! Мы поможем выбрать курсы: +380500288318 +380630325918 +380673458047

ноябрь, 2017

23нояб.18:30- 20:00Лекція-дискусія за участю журналістки Стеффані ТруярТа показ фільму «Якщо я колись повернусь. Віднайдені листи Луїзи Піковські»СуНе вказанаOffline

СуНе вказанаOffline

Детали события

Лекція-дискусія за участю журналістки Стеффані Труяр (Франція) та показ фільму «Якщо я колись повернусь. Віднайдені листи Луїзи Піковські».

Книгарня «Є» та Альянс Франсез в Україні запрошують на лекцію-дискусію за участю журналістки Стеффані Труяр (Франція) з показом документальних фотоматеріалів та демонстрацією відеофільму « Якщо я колись повернусь. Віднайдені листи Луїзи Піковскі». Захід відбудеться 23 листопада, початок – о 18.30.

 

17-25 листопада мережа книгарень «Є» та заклади Альянс франсез в Україні проводять у різних містах України цикл лекцій-дискусій за участю французької журналістки Стефані Труяр (France 24) .

У 2010 році під час переїзду ліцею ім. Жана де Лафонтена, що був розташований у 16-му окрузі Парижа, у старій шафі були знайдені листи та фотографії, які були заховані там упродовж багатьох десятків років. Вони належали колишній учениці ліцею – Луїзі Піковскі. Кілька місяців поспіль юна ліцеїстка українського походження (її батько був родом з Миколаєва) листувалася зі своєю вчителькою мови та літератури. Останній лист був датований 22 січня 1944 – днем, коли її заарештували разом з родиною. Після ув’язнення у концтаборі в Дрансі батько, матір та четверо дітей були депортовані до Аушвіца. Звідти вони вже не повернулися.

 

Дізнавшись про цю знахідку, журналістка каналу «France 24» Стефані Труяр взялася допомогти викладачці навчального закладу Халіді Хатчі відтворити життєвий шлях дівчинки. За документами Луїзи вони знайшли свідків, віддалених родичів та колишніх учнів ліцею. Так з’явився документальний веб-сайт, який розповідає про їхню працю з відновлення історичної пам’яті іповертає, нарешті, слово Луїзі – надзвичайно обдарованій учениці, яка так і не змогла прожити яскраве життя, до якого її готувала доля.

Саме цю роботу з відтворення колективної пам’яті за допомогою листування між єврейською дівчинкою та її вчителькою і має представити Стефані Труяр під час лекцій-дискусій, які відбудуться у восьми містах України з 17 до 25 листопада 2017 року.

Захід відбувається у партнерстві з мережею Альянс Франсез в Україні, France 24 та RFI.

Для ознайомлення з фотоматеріалами звертайтеся до веб-сайту (французькою мовою) : http://webdoc.france24.com/si-je-reviens-un-jour-louise-pikovsky/accueil/index.html

Время

(четверг) 18:30 - 20:00

Расположение

Книгарня «Є» Харків

вул. 3 Сумська, Kharkov

Организатор

Книгарня «Є» Харків

Цена

Не вказана

Категория

Журналистика

X