Всесвітній рух Django Girls залучає жінок Харкова до програмування. СуХаРі дізнавалися про його філософію, про те, хто стоїть за лаштунками організації івенту в місті, як отримати свій перший досвід в IT з Django та долучитися до ініціативи, що сприяє встановленню гендерного балансу в технічній сфері.

Django Girls Kharkiv є частиною всесвітньої ініціативи Django Girls. Вона допомагає жінкам зробити перші кроки в IT. Для цього фундація сприяє проведенню майстер-класів з Python i Django у понад ста країнах світу. Івенти Django Girls некомерційні й тому абсолютно безкоштовні для його учасниць. Наступний, вже дев’ятий, майстер-клас з програмування для жінок у Харкові проведуть 30 листопада. Організацією заходу займається Олексій Радченко разом із компанією Raccoon Gang та порталом неформальної освіти СуХаРі.

«Головна ідея проведення проєкту — рівність можливостей для всіх і боротьба зі стереотипами. Ми доводимо, що програмування є цілком доступним для жінок», — зазначає Олексій Радченко.

Тому на Django Girls Kharkiv жінкам показують світ програмування захопливим і не таким складним, як здається на перший погляд.

Django Girls дозволить створити свій перший проєкт на Django.

Під час одноденного майстер-класу учасниці працюють у невеликих групах разом із досвідченим ментором. Вони дізнаються, як функціонує сайт, знайомляться з елементами CSS, HTML і Python та створюють власний сайт-блог за допомогою Django.

Що ж таке Django?

 

Насправді Django — це фреймворк, написаний на досить популярній мові програмування Python. Фреймворк — це такий набір компонентів (форм, шаблонів тощо). Django та інші фреймворки створені для того, аби полегшити процес розроблення. Завдяки фреймворку тобі не потрібно нудьгувати й кожен раз вирішувати одні й ті ж проблеми.

Для кого?

Учасниці івенту не повинні володіти навіть базовими знаннями з програмування. Не важливо, скільки тобі років та яка у тебе професія. Навпаки, сильна вмотивованість, але відсутність знань чи досвіду у програмуванні буде перевагою. Адже майстер-клас розрахований на новачків. 

Філософія Django

Під час майстер-класу учасниці, волонтери, ментори й організатори знайомляться між собою і долучаються до всесвітнього руху. Кожен з них впливає на просування іміджу жінки-програміста через івенти й рекламні кампанії для того, щоб надихати жінок не боятися ставати частиною світу IT. Для більшості учасниць майстер-клас стає поштовхом до подальшого вивчення програмування. Для цього вони мають всебічну підтримку однодумців у ком’юніті Django Girls.
 
Авторка: Марія Шмегировська
 

 

Радимо почитати:

Включайся: що відрізняє мовчазного студента від прогресивного розумника

Обучение с XR: как технологии смогут трансформировать образование

Давай в комьюнити: зачем компаниям развивать сообщества?

 

1