Проєкт “Hard Skills Exam” провів тестування для тих, хто вивчав QA і JavaScript. СуХаРі підготували детальний огляд учасників тестування й проаналізували, де навчаються майбутні програмісти й тестувальники та які результати вони отримують.

Більше половини учасників вивчали QA чи JS самостійно. Деякі з них є студентами профільних спеціальностей в університетах. Деякі навчалися за допомогою онлайн-курсів та інших доступних матеріалів. 47% усіх учасників тестування “Hard Skills Exam” закінчили курси QA aбо ж Front-end/JavaScript відповідно. Ми враховуємо тільки тих, хто закінчив навчання не раніше ніж за пів року до тестування. Загалом тестування “Hard Skills Exam” пройшли 122 учасники. Серед них — 3% вже працює в IT-компаніях Харкова чи на фрілансі й хоче або змінити місце роботи чи напрям, aбо просто перевірити свої знання та навички.

Усього тестування “Hard Skills Exam: QA” склали 85 учасників. 45 з них вивчали QA самостійно, а 40 — на курсах. Після тестування ми отримали детальні результати за кожним розділом тестування. Найбільший загальний бал — 78 балів зі 100 — отримав учасник, який вивчав QA у SkillUp. Максимальний бал за навички тестування — 100 балів — отримали 2 учасники. На графіку зображено, у яких саме IT-школах студенти навчалися.

Тестування для JavaScript developer склали поки що 37 учасників. Серед них — 21 вивчали JS самостійно, а 16 — у школах. На графіку зображено кількість учасників з конкретних IT-шкіл. Максимальний загальний результат серед учасників з тестування для JS developers складає 77 балів. Детальні результати учасників за кожним розділом тестування є на сайті проєкту “Hard Skills Exam”.

У середньому учасники тестування набрали 51 бал зі 100 можливих за тестування “Hard Skills Exam: JS” і 52 бали за тестування “Hard Skills Exam: QA”. Ті учасники, які навчалися в IT-школах, в середньому отримують результат тестування на 5% вищий, ніж ті, хто навчався самостійно. Але загалом високі результати тестування є в учасників з кожної категорії. Проєкт “Hard Skills Exam” планує надалі розвиватися й вже готує тести з мови програмування Java й Python. 
 
Авторка: Марія Шмегировська
Дизайн: Олеся Гужва
 

Радимо почитати:

Рейтинг IT-шкіл від Hard Skills Exam.

Hard Skills Exam запускает тестирование для Junior JS developer.

Django Girls — твій перший крок у програмування.

1