На Освітянському форумі Be Profi, який організувала ГО «Фонд професійний розвиток Харкова», фахівці розповідали про необхідність неформальної освіти, спираючись на власний успішний досвід.

Один зі спікерів, Михайло Чорноморець, директор Hillel IT School, поділився tips & tricks, чому так важливо безперервно вчитись і як приєднатися до світу IT.

Портрет айтішника

По-перше, з’ясуймо, хто такий айтішник. Чомусь на думку спадає саме кодер; хай не кодер, але технар стовідсотково. А насправді до айтішників відносять ще й гуманітаріїв, які стають управлінцями, технічними перекладачами, продажниками, HR-менеджерами, контент-менеджерами. Бізнес інформаційних технологій — це ще й майданчик для творчих та креативних: веб-дизайнери, ігрові сценаристи, івент-менеджери.

Михайло Чорноморець

Чи потрібно веб-дизайнеру вміти малювати та знати правило «золотого перетину»? Ні, щоб потрапити до IT — ні. Але на певному етапі ці прогалини стануть помітними та завадять просуванню кар’єрними сходами. Це ж стосується й програмістів з їхнім знанням вищої математики. Зараз IT має доволi низький поріг проходження.

 

Тож не дивно, що значний відсоток айтішників — це світчери*, які попередньо пройшли курси.

*Світчери — ті, хто вирішили змінити свою спеціальність, наприклад спробувати себе в ІТ, маючи при цьому досвід в інший галузі. Один із варіантів: людина прагне отримати роботу в ІТ-компанії, а перед тим працювала понад 5 років у сфері роздрібної торгівлі.

Відкритість для всіх і кожного

Ще один стереотип: технічні спеціальності створені для чоловіків. Михайло каже, що насправді в IT це майже немає значення. Те ж саме стосується й віку, соціального класу, стилю одягу чи сексуальної орієнтації.

Михайло Чорноморець

Привабливість IT-сфери полягає в тому, що немає як такої гендерної нерівності, у питаннях віку IT-сфера теж відкрита. У нас зараз навчається більше дівчат, ніж хлопців.

 

Роль софт скілів в отриманні роботи

На софт скіли (уміння працювати в команді, вести переговори тощо) роботодавці звертають увагу не менше, ніж на хард скіли.


Михайло Чорноморець

Маю приклад із життя: кандидат успішно пройшов усі технічні співбесіди, але його не захотіли брати, бо «підкачали» м’які навички. Софт скіли — фундамент. Світ швидко змінюється, тому треба постійно перенавчатися, а софт скіли — те, що завжди з тобою. Без англійської та вміння працювати в команді набагато складніше потрапити в IT-компанію.

Глобалізація

У цифрову епоху не знати IT й інгліш — це як на початку двадцятого століття не вміти читати. Глобалізація породжує велику конкуренцію. З кожним роком перелік навичок та технічних знань збільшується, навіть для джунів. Треба постійно вдосконалювати навички.

 

Михайло Чорноморець

У майбутньому багато розробникiв може втратити работу через штучний інтелект.

 

Про що це говорить? Недостатньо вивчити Python чи JavaScript, наприклад, щоб стати IT-спеціалістом, на якого буде попит. Усім набридло чути «креативність і творче мислення», але програміст це певною мірою композитор, художник, який генерує ідеї та знає, як їх реалізувати.

Якщо ви готові спробувати свої сили в IT, пропонуємо ознайомитися з IT-курсами тут. А якщо ви вже стали частиною IT, вам будуть цікаві безкоштовні івенти для айтішників, які ми регулярно  публікуємо в нашій афіші.

Авторка: Сіряк Оксана


Радимо почитати:

1