За 2018-й рік команда СуХаРів виявила у Харкові 1122 освітніх заходів, тобто конференцій, лекцій та майстер-класів. А за лаштунками чи просто у вузьких колах відбулося ще більше подій та перемог. Щоб не пропустити найцікавіше в 2019-му, читайте в огляді від команди СуХаРів про нові хаби, курси та неочікувані результати.

А тут читайте про ТОП-3 події Харкова, які здивували команду СуХаРів цьогоріч.

 

 

НаХАБний 2018-ий рік

Хабами в Україні називають приміщення, які прагнуть ставати майданчиками для клубів чи спільнот за інтересами, професіями чи цілями. Зазвичай для тематичних ініціатив хаби надають безкоштовні або пільгові умови користування. Такі заклади можуть працювати за рахунок проектів, що фінансуються благодійними фондами чи програмами підтримки або за рахунок окремих меценатів чи бізнес-структур.

З’явився Перший Націоналістичний Хаб. У приміщенні біля набережної річки Лопань вони збирають людей, щоб у тому числі переглянути фільми. Нещодавно був показ «Гладіатора». З постів на сторінці можна дізнатися, що у них є курси комп’ютерної грамотності для літніх людей та проходять художні виставки.

Цього ж року у Харкові відкрився PrideHub. Заклад працює як місце для зустрічей спільноти з числа ЛГБТ+, дружніх організацій та просто людей, яких об’єднує ідея рівності прав та можливостей, незалежно від їхньої гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. Хаб запрошує в гості на навчання з тем недискримінації та прав людини, а також на творчі заходи, вечірки, зустрічі психологічної підтримки та інші події.

На превеликий жаль, на ПрайдХаб за цей рік було скоєно два напади. Як зазначають організатори хабу, ще два акти агресії вдалося попередити.

 

 

Центр гендерної культури, який діє також як хаб, цього року оновився і розпочав нові активності у сфері просвіти та гендерної проблематики. Спектр їхніх навчальних програм дуже широкий: тренінги для лікарок і керівниць відділень у лікарнях, для лідерок у громадах і дискусії на тему гендеру та релігії.

У грудні відчинив свої двері INVITE HUB. Заходів проведено поки небагато, наразі запрошують тільки на кіноклуб.

У Харкові також розпочав роботу Mamo.space — коворкінг та кав’ярня, де, окрім робочої зони, є дитяча кімната та бебісіттери. Для старту цієї справи кошти збирали через краудфандинг. Зараз у закладі проходять творчі майстер-класи, навчальні події з інтернет-маркетингу та лекції на тему виховання дітей.

Відтепер у Academy of Visual Arts Kharkov з’явився хаб Самокат для творчого навчання. Зараз там проводять навчання з художнього та кіномистецтва.

 

Ревізії курсів

СуХаРі почали проводити ревізії навчальних курсів для дорослих. На сьогодні їх відбулося три: у школі іноземної мови Professional, ІТ-школах A-Level і Spalah. Усі школи отримали хороші результати. Головне, що ми з’ясували: хороші курси, які заморочуються, існують. Не варто зневажати неформальну освіту, тобто курси, репетиторів та інші навчальні формати. Налагодити сервіс та вимірювати ефективність навчання можна навіть на рівні команди до 20 людей. А це означає, що неформальна освіта здатна бути партнером для бізнесу, громадського сектору. Хоча є умови: клієнтам обов’язково треба вимагати якість і давати чесний відгук.

 

Клуб для тих, хто вчиться

У Харкові відбулися зустрічі тих, хто хоче вчитися. На вечірніх мітапах вже обговорили, як розвивати алгоритмічне мислення, якщо ти гуманітарій, чи можна змусити дофамінову систему працювати на користь навчання, а не гортання стрічки новин, а також самостійне вивчення іноземної мови. На кожній зустрічі формуємо список корисного залипання.

 


Що нового? Бліц-огляд


У Харкові з’явилася шведсько-українська ІТ-школа, яка надавала стипендії на навчання. Це їхній 11-й філіал в Україні. Зі старту вони підписали Маніфест хорошої школи.

Переїхав коворкінг та івент-спейс The Place Of з центру на Ботанічний сад. Тепер їхній стиль та філософія «хюґе» квітне там.
Відбулося два випуски нетипового навчання з VR/AR/360/Web-media. VR-курс проводять Gwara Media.

Освітній хаб SPALAH перейшов у режим online-only. Однією хвилею закрилися їхні хаби в Харкові та в інших містах. Тепер школа навчає в інтернеті, тобто проводить вебінари та дистанційні курси із записаними відео, обговореннями з менторами та інше.


Харківська Школа Архітектури оголосила перший набір на бакалаврат і набрала 11 студентів, з яких четверо отримали знижки (стипендії) на оплату навчання. Навчальний заклад очікував прийняти 30 студентів. У цьому році у Києві працює представництво ХША.
Новий проект від школи «Багаж» — навчання мистецтву комунікації ротом, тобто публічним виступам, «Ёмко». До слова, Багаж цього року приймав лекторів та проводив курси Києво-Могилянської бізнес-школи та почав продавати доступ до онлайн-курсу з Human Resources.

Не відбувся фестиваль соціальних інновацій та музики Plan B. Точніше подію, яка співпала з першими днями воєнного стану на Харківщині, переформатували. 1-го грудня провели конференцію Plan C для локальної аудиторії. А ось вечірки скасували. За інформацією СуХаРів, є надія, що Plan B відбудеться у лютому.

А коли буде рейтинг ІТ-курсів?

Перший крок до рейтингу ІТ-курсів зроблено: відбувся Hard Skills Exam на тему ручного тестування. Вже відбулася зустріч представників бізнесу та ІТ-шкіл за результатами, на якій розібрали відповіді учасників, загальний рівень та проблемні зони.


Спостерігала за освітньою кашею 2018-го та збирала факти Світлана Охович

 

Радимо почитати:

ТОП-3 найгучніших подій Харкова у сфері неформальної освіти або пов’язаних з неюКак собирать отзывы: обмен опытом среди курсов

Этапы взросления человека и обучение взрослых. Модель Кигана и Лейхи

Инфографика-концентрат. Как выбрать курс

 

1