Приватний архітектурний ВИШ Харківська школа архітектури розпочинає перший набір студентів на спеціальність «Архітектура та містобудування». П’ятеро найбільш вмотивованих абітурієнтів зможуть отримати стипендії, тобто 75% знижки на усі чотири роки навчання.

Серед керівників ХША — відомий архітектор Олег Дроздов, громадська активістка і урбаністка Олександра Нарижна та інші. Засновниками та інвесторами школи стали бізнесмени з Харкова, Києва та Одеси.

Днями ХША отримала ліцензію на навчання від Міністерства освіти та науки. Заклад працює вже майже два роки і наразі буде випускати перший нульовий набір студентів.

Нульовий курс, який тривав майже 9 місяців, був підготовкою до навчання на бакалавріаті.

Будівля школи

Як розповіла СуХаРям заступниця керівника школи Ольги Оріщенко, набір на нульовий рік цього року також продовжується, однак програма 2018/2019 навчального року буде іншою.

Програма, родом з Великої Британії

«Студенти-бакалаври навчатимуться за програмою, яку ми складали разом із викладачами з університету Architectural Association (AA) School of Architecture. Вони приїздили до нас та допомагали організувати навчальний процес, структурувати програму та ділились методичними матеріалами», — розповідає Ольга Оріщенко.

Харків’яни складали програму, використовуючи досвід двох архітектурних шкіл з Британії. Одним із прикадів був факультет The Bartlett у Університетському коледжі Лондона.

За словами Ольги, Школа архітекторів готова прийняти близько 30 студентів, яких навчатиме 3,5 роки.

Заклад пропонує п’ять  стипендій — 75-відсоткову знижку на весь період навчання. За словами заступниці керівника, відбір буде проводитися за мотиваційними листами. Крім того, за кращі навчальні результати студенти зможуть отримати таку саму знижку на навчання на один рік.

Спочатку зануритись в контекст

Як розповів Олег Дроздов, студенти отримуватимуть практичні інструменти, які будуть значно сильніше пов’язані між собою, ніж в інших архітектурних навчальних закладах: «Ядро нашого навчання — це студії, тобто практика та обговорення. Навчання розпочнеться не з простих речей, а із занурення в контекст, проблеми місця та конкретно Харкова».

«Перший рік близько 80% лекторів будуть з інших країн: Польщі, Нідерландів та Великої Британії. Вони читатимуть курси по 2-3 тижня, даватимуть консультації, а з практикою допомагатимуть українські викладачі та архітектори-практики», — зазначила заступниця керівника школи.

Керівництво школи аріхтектури на презентації

За її словами, засновник школи Олег Дроздов в перший рік у студентів не викладатиме. Програма на чотири роки вже затверджена, однак свої блоки викладачі розробляють самостійно. За словами Ольги, хто саме читатиме лекції з другого курсу ще до кінця невідомо.

Діалоги архітекторів

«Ми базуємо наше навчання на діалозі та повазі до думок кожного. Навчання завершиться великим дипломним проектом, а до цього будуть сесії та невеликі проекти на завершення курсу», — додає заступниця керівника.

Для студентів у школі існує макетна майстерня, цілодобово відкрита студія для занять та консультацій, а також комп’ютерний клас.

Умови вступу: ЗНО та творчий конкурс. Ціна навчання в ХША — 120 тис грн за один курс.

Фото: фейсбук-сторінка ХША

Авторка: Світлана Охович

Радимо прочитати

#ОЧКРТКО о курсах академического рисунка в Харькове

Перевірити навчальні курси тепер можна з Маніфестом хорошої школи

Quick view ревізії курсів у Харкові: мовна школа Professional

1