Тренуємо пам’ять, увагу, образне мислення та вимикаємо внутрішній діалог. Три вправи за 7 хвилин, що змусять ваш мозок «підкачатися».


Вправа 1

Спочатку трохи класики — тренуємо пам’ять та увагу. Уважно прочитайте слова на картинці, намагайтеся запам’ятати. Запам’ятали? Гортайте нижче!

А тепер знайдіть ті предмети, що було замінено. Врахуйте, що порядок теж змінився.

Не забувайте дихати!

 

Вправа 2

Зараз потренуємо здатність будувати аналогії. Нижче – три пари слів. Вам потрібно придумати і подумки пояснити, що спільного між словами у кожній парі.

Дерево  —  Філософія

Кіт  —   Справедливість

Каструля —  Плагіат

Правильних відповідей та меж немає – хіба що ваша фантазія.

 

Вправа 3

І під кінець розумових операцій потрібен релакс. Але відпочивати також будемо змістовно — вимкнемо внутрішній діалог.

 

 

Дивіться у центр гіфки та спробуйте зупинити розумовий потік. Не думайте про рожевих слонів, невимкнені праски та роботу/навчання/безробіття. Все, не будемо заважати.

Довго вийшло протриматися? Спробуйте ще раз. Цього разу намагайтеся протриматися довше.

І якщо вашу увагу ще не захопили to-do-list , ходімо трохи далі у цій вправі.

Знову дивіться на крапку всередині гіфки, та одночасно, не відриваючись від цієї крапки, розглядайте бічним зором предмети/людей/ландшафт навколо. Стало легше позбавитися думок?

 

Час похвалити себе, тренування закінчено.

Тільки що ви подовжили життя нейронним зв’язкам, які відповідають за обмін інформацією між різними відділами мозку. Скоріше за все, це зв’язки, які ви не використовуєте раз у раз. Щоб вони драматично не загинули, стимулюйте їх. Однак тренування повинні бути регулярними. Тож чекаємо вас у п’ятницю на тому самому місці. З нас — нова порція швидких вправ для інтелектуального розвитку.

Авторка: Сергієнко Анна

Фото: Iker Urteaga

Окрім можливостей повчитися, СуХаРі збирають відгуки до курсів. Не стримуй враження про паскудність програми чи низькосортність організації навчання. Напиши, чи були там, де ти вчився_лась, янгельські умови або диявольські ціни? Твоя оцінка даватиме рейтинг курсу. А їм’я та контакти можна не розкривати публічно.

 

Радимо почитати:

Полная картина курсов по психологии в Харькове

Вчитися на ходу: Microlearning ч.1

Скорочтение. Интересные факты в инфографике

 

1